Swimming WA Instagram Watch Swimming WA on YouTube Follow Swimming WA on Twitter Like Swimming WA on Facebook
 | 

SWA Coaches 2018-2019

 
 

 

 
First Name Surname Club Name
Tasha Abbott Wongan Hills Swimming Club
Heather Adams Canning Lightning
Landers Alexander Lesmurdie Legends
David Anderson RIVERSIDE SC
Natalie Ballard Kwinana Swimming Club
Norman Bario Mt Barker Swimming Club
Renea Bateman Tom Price
Nicole Beattie Albany
Amber Bee Busselton
Brandon Bennier Guildford and Kalamunda Districts Swimming Club
Robert Bentley Kalgoorlie Amateur Swimming Club
Lisa Biesheuvel SouthSide Penrhos Wesley Swimming Club
Tania Binning GMAS Swimming Club
Chantelle Blanco Paraburdoo Amateur Swimming Club
Bethwyn Boatwright Paraburdoo Amateur Swimming Club
Lee Boylan Margaret River Squad Swim Club
Karen Briggs Breakers WA
Liam Broad Paraburdoo Amateur Swimming Club
George Brown Thornlie and Districts Swimming Club
Jeremy Brown Onslow Occys Swimming Club
Mark Brown Fremantle Port Swimming Club
Loren Bryant Boddington
Charlotte Burnell RIVERSIDE SC
Selena Butler Bunbury Swimming Club
Taarna Cam Australind Swimming Club
Bethany Campbell Pannawonica
Clark Carlson Tuart Hill Swimming Club
Eoin Carroll Perth City Swimming Club
Mickie Castieau Bunbury Swimming Club
Carlos Chitao Guildford and Kalamunda Districts Swimming Club
Harry Clark Breakers WA
Pauline Collins Manjimup Marlins
Leighton Cook UWA West Coast Swimming Club
Ricinda Cook Broome Barracudas Swimming Club
Sandra Crabtree RIVERSIDE SC
Rebecca Cronin Paraburdoo Amateur Swimming Club
Paolo Da Silva Arena
Narelle Dall Pannawonica
Phyllis Davis Paraburdoo Amateur Swimming Club
Daniel Day Boddington
Deborah de Jonge Mt Barker Swimming Club
Wayne De Lacy Central Aquatic Swimming and Life Saving Club
Daniel Dielesen Breakers WA
Bundi Dingjan SouthSide Penrhos Wesley Swimming Club
Shannon Doody South Shore
Steven Douglas Northam Swimming Club Inc
Suzanne Evans Wickham
Emily Fernandez Aquajets
Kimberley Fiegert Esperance Amateur Swim Club
Kathryn Fortnum Superfins WA
Debra Foster Central Aquatic Swimming and Life Saving Club
Rebecca Foulkes-Taylor Gingin Aquatic
Jackie Fowler Paraburdoo Amateur Swimming Club
Theo Fuchs Southlake Dolphins
Leanne Fyfe KARRATHA
Dorian Gandin Southlake Dolphins
Jasmyne Gannaway Kwinana Swimming Club
Sharon Gardner Bridgetown Swimming Club
Sally George Corrigin
George Harnetty Breakers WA
Jonathan Harrison Westside Christchurch Aquatic Swimming Club
Cameron Hawthorn Breakers WA
Gemma Herrington Riverton Aquanauts
Jocelyn Hewett Corrigin
Alison Humphries York Swimming Club
Bryson Humphries York Swimming Club
Gary Ireland St Hilda's Swim Club
Shane Jamieson Australind Swimming Club
Diane Jenkins Thornlie and Districts Swimming Club
Tahlia Jensen Bunbury Swimming Club
Deborah Jones St Hilda's Swim Club
Kailee Jones Victoria Park Swimming Club
Taj Jones St Hilda's Swim Club
Christian Jongsma Victoria Park Swimming Club
Wendy Joyce St Hilda's Swim Club
Emily Kayser All Saints
Jacqueline Kayser All Saints
Christine Kearney Carnarvon Amateur Swimming Club Inc.
Michelle Kearney Carnarvon Amateur Swimming Club Inc.
Brooke Kemp Rockingham
Jema Kerrich UWA West Coast Swimming Club
Ulrike Kesners All Saints
Kym Latham Collie Swimming Club
Tiffany Latham Collie Swimming Club
Kaye Lee Wongan Hills Swimming Club
Paul Leijser Paraburdoo Amateur Swimming Club
Christophe Lin South Shore
Britt Logie Boddington
Mathew Lyons SouthSide Penrhos Wesley Swimming Club
Matt Magee Perth City Swimming Club
Carey Martin UWA West Coast Swimming Club
Jacob Mason Tom Price
Marshall McAleese Albany
Justine McAlinden Harvey
Bud McAllister Arena
Dana McHugh EXMOUTH
Ralph McManis NEWMAN CHURCHLANDS
Yvette Middleman Australind Swimming Club
Hannah Miller Kwinana Swimming Club
Tricia Miller Busselton
Ian Mills North Coast Swim Club
Louise Moroney SouthSide Penrhos Wesley Swimming Club
Andy Muller Perth City Swimming Club
Craig Murray South Shore
Jacinta Murray Beverley
Siti Sunari Mustapa Narrogin Amateur Swimming Club
Sue Mustapa Narrogin Amateur Swimming Club
Travis Nederpelt Tuart Hill Swimming Club
Nadine Neethling Kwinana Swimming Club
Valerie Newboult Guildford and Kalamunda Districts Swimming Club
Fiona Njirich SouthSide Penrhos Wesley Swimming Club
Hannah O'Brien Kingsway Swimming Club
Tara O'Donnell Mandurah Swimming Club
Nola Osborne Albany
Michael Palfery Swimming WA
Robert Palfery UWA West Coast Swimming Club
John Patterson Aqua Attack Swimming Club
Nicole Patterson Aqua Attack Swimming Club
Warren Paynter UWA West Coast Swimming Club
Joanne Pedley Lesmurdie Legends
Ester Pedrick Margaret River Squad Swim Club
Jaime Prescott All Saints
Kareena Preston Kwinana Swimming Club
Tara Prosser Paraburdoo Amateur Swimming Club
Sharee Quayle EXMOUTH
Sabrina Quiskamp Perth City Swimming Club
Valerie Rappold All Saints
Kym Redden Carnarvon Amateur Swimming Club Inc.
Kane Redford GMAS Swimming Club
Kym Redman KARRATHA
Simon Redmond Arena
Debra Revell Pinjarra Piranhas
Amanda Roberts EXMOUTH
Jennifer Rollin-Busby Mandurah Swimming Club
Gregory Ross Aqua Attack Swimming Club
Donna Rowand St Hilda's Swim Club
Stacy Rutherford Pannawonica
Rebecca Saggers NEWMAN CHURCHLANDS
Alison Sargeant Kalgoorlie Amateur Swimming Club
Angela Scott Geraldton
William Scott Rockingham
Michelle Seaton EXMOUTH
Andrew Sexton Busselton
Michael Shaw UWA West Coast Swimming Club
Karli Shemeld GMAS Swimming Club
Bradlee Sheppard SouthSide Penrhos Wesley Swimming Club
Louise Siegert Wongan Hills Swimming Club
Annie Smith UWA West Coast Swimming Club
Anthea Smith Broome Barracudas Swimming Club
Eleanor Smith Breakers WA
Natalie Smith Paraburdoo Amateur Swimming Club
Hyojin Son Manjimup Marlins
Courtney Spanbroek Kingsway Swimming Club
Ryan Spencer UWA West Coast Swimming Club
John Stacey Kalgoorlie Amateur Swimming Club
Gerry Stachewicz Aquajets
Thomas Stachewicz All Saints
Rosie Starling EXMOUTH
Patrick Stellino Peel Aquatic Club
Joanne Stephen Northam Swimming Club Inc
Sean Stewart Bunbury Swimming Club
Caitlin Swan Collie Swimming Club
Brett Tongue Guildford and Kalamunda Districts Swimming Club
Christopher Twomey South Shore
Harrison Uglow North Coast Swim Club
Ryan Ure KARRATHA
Ray Utting Southlake Dolphins
Martin Van Rooyen Bridgetown Swimming Club
Samuel Vandenberg All Saints
Christine Viljoen North Coast Swim Club
Kathryn Vincent Tom Price
Karen Vlastuin Boddington
Robert Vlastuin Boddington
David Voysey Guildford and Kalamunda Districts Swimming Club
Deb Walker Tom Price
Sharon Warner Kambalda Amateur Swimming Club
Anthony (Mike) Warnock Australind Swimming Club
Nick Watkins SouthSide Penrhos Wesley Swimming Club
Jo West Narrogin Amateur Swimming Club
Cheryl Wheatley Kambalda Amateur Swimming Club
Carol Winn Kalgoorlie Amateur Swimming Club
Tayliah Zimmer Rockingham
   

Sponsored By