SWA Financial Coaches 2018/19

 

First Name Surname Club Name
Tasha Abbott Wongan Hills Swimming Club
Heather Adams Canning Lightning
Landers Alexander Lesmurdie Legends
David Anderson Riverside SC
Christine Arnold Narembeen SC
Natalie Ballard Kwinana Swimming Club
Norman Bario Mt Barker Swimming Club
Ryan Barratt Victoria Park Swimming Club
Renea Bateman Tom Price
Nicole Beattie Albany
Taylor Beattie Albany
Amber Bee Busselton
Brandon Bennier Guildford and Kalamunda Districts Swimming Club
Trent Bennier Guildford and Kalamunda Districts Swimming Club
Robert Bentley Kalgoorlie Amateur Swimming Club
Declan Berry All Saints
Kristy Bezuidenhout Moora
Lisa Biesheuvel SouthSide Penrhos Wesley Swimming Club
Tania Binning GMAS Swimming Club
Bethwyn Boatwright Paraburdoo Amateur Swimming Club
Lara Bodey Western Sprint
Lee Boylan Margaret River Squad Swim Club
Karen Briggs Breakers WA
Liam Broad Paraburdoo Amateur Swimming Club
George Brown Thornlie and Districts Swimming Club
Jeremy Brown Onslow Occys Swimming Club
Mark Brown Fremantle Port Swimming Club
Loren Bryant Boddington
Charlotte Burnell Riverside SC
Selena Butler Bunbury Swimming Club
Taarna Cam Australind Swimming Club
Bethany Campbell Pannawonica
Clark Carlsson Tuart Hill Swimming Club
Eoin Carroll Perth City Swimming Club
Blair Castelli Esperance
Mickie Castieau Bunbury Swimming Club
Carlos Chitao Guildford and Kalamunda Districts Swimming Club
Harry Clark Breakers WA
Pauline Collins Manjimup Marlins
Leighton Cook UWA West Coast Swimming Club
Ricinda Cook Broome Barracudas Swimming Club
Sandra Crabtree Riverside SC
Paolo Da Silva Arena
Narelle Dall Pannawonica
Kristie Danielle Wagin
Ben Davidson All Saints
Phyllis Davis Paraburdoo Amateur Swimming Club
Daniel Day Boddington
Deborah de Jonge Mt Barker Swimming Club
Wayne De Lacy Central Aquatic Swimming and Life Saving Club
Angela Delaurentis Geralton
Bradley Denney Hedland
Julie Denney Hedland
Stefano Di Bernardo St Hildas
Daniel Dielesen Breakers WA
Bundi Dingjan SouthSide Penrhos Wesley Swimming Club
Shannon Doody South Shore
Steven Douglas Northam Swimming Club Inc
Claire Evans St Hildas
Suzanne Evans Wickham
Jason Evans Bunbury
Emily Fernandez Aquajets
Chambrie Ferrier Superfins
Kimberley Fiegert Esperance Amateur Swim Club
Kathryn Fortnum Superfins WA
Debra Foster Central Aquatic Swimming and Life Saving Club
Rebecca Foulkes-Taylor Gingin Aquatic
Theo Fuchs Southlake Dolphins
Leanne Fyfe Karratha
Dorian Gandin Southlake Dolphins
Jasmyne Gannaway Kwinana Swimming Club
Sharon Gardner Bridgetown Swimming Club
Sally George Corrigin
Will Greenwood Westside Christchurch
Chloe Gwynne Rockingham
Amy Hardham Nareembeen
George Harnetty Breakers WA
Jonathan Harrison Westside Christchurch Aquatic Swimming Club
Cameron Hawthorn Breakers WA
Gemma Herrington Riverton Aquanauts
Jocelyn Hewett Corrigin
Kristie Higgins Merredin
James Hornby Mandurah
Alison Humphries York Swimming Club
Bryson Humphries York Swimming Club
Gary Ireland St Hilda's Swim Club
Luke Jackson Moora
Shane Jamieson Australind Swimming Club
Bec Jarvis Merredin
Diane Jenkins Thornlie and Districts Swimming Club
Tahlia Jensen Bunbury Swimming Club
Stuart Johansson Wagin
Deborah Jones St Hilda's Swim Club
Kailee Jones Victoria Park Swimming Club
Taj Jones St Hilda's Swim Club
Christian Jongsma Victoria Park Swimming Club
Wendy Joyce St Hilda's Swim Club
Emily Kayser All Saints
Jacqueline Kayser All Saints
Christine Kearney Carnarvon Amateur Swimming Club Inc.
Michelle Kearney Carnarvon Amateur Swimming Club Inc.
Jodi Kelso GMAS
Brooke Kemp Rockingham
Jema Kerrich UWA West Coast Swimming Club
Ulrike Kesners All Saints
Sarah Kuhne-Munroe Nareembeen
Kym Latham Collie Swimming Club
Tiffany Latham Collie Swimming Club
Kaye Lee Wongan Hills Swimming Club
Paul Leijser Paraburdoo Amateur Swimming Club
Christophe Lin South Shore
Britt Logie Boddington
Mathew Lyons SouthSide Penrhos Wesley Swimming Club
Matt Magee Perth City Swimming Club
Patrick Maina Kwinana
Carey Martin UWA West Coast Swimming Club
Jacob Mason Tom Price
Marshall McAleese Albany
Erin McAleese Albany
Justine McAlinden Harvey
Bud McAllister Arena
Dana McHugh Exmouth
Ralph McManis Newman Churchlands
Dion Mepham Western Sprint
Yvette Middleman Australind Swimming Club
Hannah Miller Kwinana Swimming Club
Tricia Miller Busselton
Ian Mills North Coast Swim Club
Louise Moroney SouthSide Penrhos Wesley Swimming Club
Andy Muller Perth City Swimming Club
Sian Munks Superfins
Craig Murray South Shore
Jacinta Murray Beverley
Siti Sunari Mustapa Narrogin Amateur Swimming Club
Sue Mustapa Narrogin Amateur Swimming Club
Travis Nederpelt Tuart Hill Swimming Club
Nadine Neethling Kwinana Swimming Club
Valerie Newboult Guildford and Kalamunda Districts Swimming Club
Fiona Njirich SouthSide Penrhos Wesley Swimming Club
Hannah O'Brien Kingsway Swimming Club
Tara O'Donnell Mandurah Swimming Club
Suzanna Olsen Superfins
Nola Osborne Albany
Michael Palfery Swimming WA
Robert Palfery UWA West Coast Swimming Club
John Patterson Aqua Attack Swimming Club
Nicole Patterson Aqua Attack Swimming Club
Warren Paynter UWA West Coast Swimming Club
Joanne Pedley Lesmurdie Legends
Ester Pedrick Margaret River Squad Swim Club
Sarah Petroff Tuart Hill
Stefan Prentice Superfins
Jaime Prescott All Saints
Kareena Preston Kwinana Swimming Club
Sharee Quayle Exmouth
Sabrina Quiskamp Perth City Swimming Club
Kane Radford GMAS
Kaitlyn Rae Harvey
Valerie Rappold All Saints
Kym Redden Carnarvon Amateur Swimming Club Inc.
Kym Redman Karratha
Simon Redmond Arena
Debra Revell Pinjarra Piranhas
Scott Richardson Kalgoorlie
Emerson Robb All Saints
Amanda Roberts Exmouth
Georgia Robertson All Saints
Susie Robson Moora
Jennifer Rollin-Busby Mandurah Swimming Club
Gregory Ross Aqua Attack Swimming Club
Donna Rowand St Hilda's Swim Club
Stacy Rutherford Pannawonica
Rebecca Saggers Newman Churchlands
Mathew Scanlon Mandurah
Sandra Schmich Hedland
Angela Scott Geraldton
William Scott Rockingham
Alana Scott Geraldton
Craig Scott Geraldton
Michelle Seaton Exmouth
Camille Seldon All Saints
Andrew Sexton Busselton
Elli Sforcina All Saints
Michael Shaw UWA West Coast Swimming Club
Karli Shemeld GMAS Swimming Club
Bradlee Sheppard SouthSide Penrhos Wesley Swimming Club
Louise Siegert Wongan Hills Swimming Club
Annie Smith UWA West Coast Swimming Club
Anthea Smith Broome Barracudas Swimming Club
Eleanor Smith Breakers WA
Natalie Smith Paraburdoo Amateur Swimming Club
Hyojin Son Manjimup Marlins
Courtney Spanbroek Kingsway Swimming Club
Ryan Spencer UWA West Coast Swimming Club
John Stacey Kalgoorlie Amateur Swimming Club
Gerry Stachewicz Aquajets
Thomas Stachewicz All Saints
Shelley Stanton Lake Grace
Rosie Starling Exmouth
Patrick Stellino Peel Aquatic Club
Joanne Stephen Northam Swimming Club Inc
Sean Stewart Bunbury Swimming Club
Rebecca Stokes Karratha
Caitlin Swan Collie Swimming Club
Brett Tongue Guildford and Kalamunda Districts Swimming Club
Christopher Twomey South Shore
Harrison Uglow North Coast Swim Club
Ryan Ure Karratha
Ray Utting Southlake Dolphins
Hannah Van Der Velde Guildford and Kalamunda Districts Swimming Club
Martin Van Rooyen Bridgetown Swimming Club
Samuel Vandenberg All Saints
Natasha Vergone Mandurah
Michael Verran Guildford and Kalamunda Districts Swimming Club
Christine Viljoen North Coast Swim Club
Kathryn Vincent Tom Price
Karen Vlastuin Boddington
Robert Vlastuin Boddington
David Voysey Guildford and Kalamunda Districts Swimming Club
Deb Walker Tom Price
Sharon Warner Kambalda Amateur Swimming Club
Anthony (Mike) Warnock Australind Swimming Club
Nick Watkins SouthSide Penrhos Wesley Swimming Club
Zane Watt Wagin
Jo West Narrogin Amateur Swimming Club
Cheryl Wheatley Kambalda Amateur Swimming Club
Siobhan Wilkson Western Sprint
Carol Winn Kalgoorlie Amateur Swimming Club
Tayliah Zimmer Rockingham
   

Was this page helpful?yesno

Thanks for your feedback.

Go back to top